Apie laidą

Iš lūpų į lūpas, ir rankų į rankas, iš kompiuterio į kompiuterį – būtent taip vis dar gali sklisti laisvas žodis, užguitas propagandinės žiniasklaidos. Kuo mažiau laisvės šalyje, tuo labiau reikia to laisvo žodžio, kuris yra stipriai gniaužiamas.

Lietuva  į 1990-jų metų Kovo 11-ąją įžengė su viltimi, kad praeityje liko cenzūra, draustinos temos, neskelbtini autoriai ar „pavojingi“ pašnekovai. Tačiau trumpas tikros žodžio laisvės laikotarpis išblėso lyg dūmas.  Pirmiausiai žurnalisto ir publicisto laisvę pradėjo riboti būtinybė būti perkamam, o tiksliau būtinybė elgtis taip, kad jo darbdavys gautų kuo didesnį pelną. Vėliau prasidėjo pirmosios bylos, kuriuose vis dar tikintys laisvu žodžiu suprasdavo, kad atsirado kasta tų, kurių liesti nevalia.  Šiandien jau turime tikrų tikriausią cenzūrą, veikiančią pagal komercinės žiniasklaidos modelį.

„Iš savo varpinės“ yra alternatyviosios žiniasklaidos šaltinis, kurio tikslas kiek leidžia galimybės skleisti alternatyvią mintį. Tai nekomercinis, nepriklausomas projektas esantis už cenzūros ribų. Mes kalbame visiems lietuviams nepriklausomai, kokiame Pasaulio krašte jie šiuo metu yra.

Mes nagrinėjame tautiškumo, tautinės savimonės, valstybingumo, svarbius visuomenės procesų klausimus. Apžvelgiame reikšmingus tarptautinius įvykius, kalbame  apie aplinkosaugos, vartojimo, sveikatos ir aktualiai kasdieninio gyvenimo klausimus.

Bet kuris Jūsų taip pat gali tapti projekto dalyviu, jei tik esate drąsus kalbėti kitaip nei įprasta tradicinėje žiniasklaidoje.

Licencinis susitarimas

Visa „Iš savo varpinės“ esanti filmuota ar spausdintinė  medžiaga, išskyrus specialiai pažymėtąją, yra laisvo naudojimo, ir gali būti paskelbta be išankstinio suderinimo ir apribojimų nurodant šaltinį.

Tapk informaciniu partneriu

Turite savo interneto puslapį, tinklaraštį ar vaizdo dienoraštį? Tapkime partneriais.

Tapk „iš savo varpinės“ pagalbininku

Sužinojai įdomią naujieną, įvykį? Turi įdomios medžiagos? Rašyk.  Anonimiškumą garantuojame.